Red Dot Design Award 2015 - Designerskie Oscary

/
2 Comments

      Marzeniem każdego projektanta wzornictwa jest zdobycie trzydziestu tysięcy euro na rozwój swojej marki, zagranicznego stażu czy czerwonej kropki na stronie firmy. O co chodzi?
      W serii "Designerskie Oscary" przedstawię Wam najważniejsze, a tym samym najbardziej prestiżowe konkursy designerskie na świecie. Wygrywając choćby jeden z nich, młody projektant zdobywa nie tylko nagrodę: w postaci stażu czy określonej kwoty pieniędzy, ale prestiż i pewność, że jego prace są naprawdę wyjątkowe.

Red Dot Design Award

      Konkurs Red Dot Award nie bez powodu nazywany jest Oscarami designu. Jego początki sięgają roku 1955, a w skali międzynarodowej – roku 1991. Składające się z około trzydziestu osób jury ocenia projekty pod dziewięcioma względami: innowacyjność, funkcjonalność, jakość formalna, ergonomia, trwałość, efekt emocjonalny, dostępne akcesoria produktowe, łatwość użytkowania oraz stopień oddziaływania na środowisko naturalne.

      Red Dot Award to konkurs podzielony na trzy kategorie: product design, communication design, design concept - te z kolei rozwidlają się na dziesiątki podkategorii w taki sposób aby dotrzeć w każdy zakątek świata wzornictwa.

      Tutaj możecie zobaczyć wystawę online zwycięskich projektów. Tego roku w gronie zwycięzców znalazło się kilku polaków, mój ulubiony projekt to lampa Equilibra Balans od krakowskiego Aquaform zaprojektowana przez Piotra Jagiełłowicza,
Stworzyliśmy produkt, który miał być wyważony, dosłownie i w przenośni, w formie i konstrukcji. Zastosowaliśmy innowacyjną metodę asymetrycznego zawieszenia, która była możliwa dzięki wykorzystaniu włókna węglowego. Chcieliśmy, aby miał nowoczesny i przyjazny charakter, nadający wnętrzu styl – mówi projektant lampy.
 Red Dot Design Award dla projektu Equilibra Balans Piotra Jagiełłowicza

Red Dot Design Award dla projektu Equilibra Balans Piotra Jagiełłowicza
A WA
Phain - w pełni biodegradowalny plecakPenxo - ołówek automatycznyBarrisol - oświetlenie inspirowane organicznymi formami 


G 125 - drewniane krzesło obrotowe
2 komentarze:

  1. Tak samo jak na galę Oskarów, chciałabym pojechać na imprezę Reddot :) Ale to musi być przeżycie

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak widać nawet projektując zwykły ołówek można stworzyć coś pięknego :)

    OdpowiedzUsuń

Napisz do mnie