SketchUp - alternatywa dla początkujących projektantów.

/
1 Comments
      Chciałbyś tworzyć modele 3D ale brak Ci umiejętności do obsługi zaawansowanych programów takich jak AutoCAD? A może naszła Cię wena i chcesz zrobić szybki trójwymiarowy zarys?

      Pamiętam te godziny, dni, tygodnie spędzone przy samodzielnej "nauce" AutoCAD'a. Po dziesiątkach nieudanych prób renderowania, przekształcania rzutów 2D w 3D umiałam zaledwie nakreślić najprostsze bryły. Do takich programów potrzeba porządnego kursu i czasu. Dlatego mam dla Was alternatywę w której równie dobrze, choć nie tak dokładnie, stworzycie trójwymiarowe modele.

      Program SketchUp to inteligentnie okrojone ze skomplikowanych funkcji narzędzie do tworzenia obiektów 3D, głównie polecany jest do wykonywania modeli architektonicznych, ale z doświadczenia wiem, że bardzo dobrze sprawdza się tez przy mniejszych elementach, przedmiotach.

      SketchUp jest programem do modelowania 3D zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, w tym architektów oraz projektantów, który nie stawia właściwie żadnych ograniczeń swoim użytkownikom. Pozwala on łączyć elementy 3D z elementami 2D, takimi jak zdjęcia, tekst, szablony blokowe, a nawet tekst pisany ręcznie. Umożliwia nie tylko projektowanie wnętrz, wybieranie tekstur i dodawanie gotowych komponentów takich jak samochody, drzewa, wyposażenie domowe, ale i tworzenie zupełnie nowych elementów.
      Twórcy programu nie zapominają o amatorskich użytkownikach. Na stronie dostępne są tutoriale dzięki których szybko nauczycie się z niego korzystać.

      SketchUp jest programem darmowym! Możecie pobrać go tutaj. Wypróbujcie także wersję SketchUp Pro. Oprócz podstawy programu z rozbudowanymi funkcjami dostajecie LayOut - dzięki któremu stworzycie dobre plansze prezentacyjne z wymiarami i opisami poszczególnych części przedmiotu.

      Poniżej wstawię jeden z moich projektów wykonany w SketchUp, jest to opakowanie na śmietankę do kawy "MiFly".

Zdjęcie poglądowe.
1 komentarz:

  1. Sketch up nie tylko jest dla początkujących projektantów, przy odpowiednich nakładkach do światła można stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrza, osobiście pracuje na tym programie i w zupełności mi wystarcza w ramach wybranych projektów. Oczywiście ewentualne większe prace lub prace konkursowe polecam inne programy 3D - do szybkich projektów, a niestety takie są projekty wnętrz z większością Klientów stale polecam Sketch up z nakładka vray :)

    OdpowiedzUsuń

Napisz do mnie