Material container - kolekcja stołków, czyli niesamowite połączenia Jeonghwa Seo.

/
4 Comments
Co by było gdyby... Gdyby istniały meble łączące różne surowe materiały, w taki sposób aby utworzyć harmonię. Gdyby zimną stal ocieplały słoje drewna, a błyszcząca miedź idealnie komponowała się z betonowym siedziskiem. Takie własnie zestawienia, 20 przedmiotów, 30 różnych materiałów przedstawia w swojej kolekcji Jeonghwa Seo.

Seo urodziła się w południowej Korei, studiowała na Design Academy Eindhoven w Holandii. Projektantka stworzyła kolekcje stołków "Material container" na którą natknęłam się szukając inspiracji do innego posta.

Projektantka od 2013 roku zgłębia tajniki zaawansowanej obróbki metali, drewna czy kamienia. Każdy ze stołków był komponowany wielokrotnie z różnymi zestawieniami materiałów, w celu zrozumienia ich właściwości fizycznych, szczególnie w tak odważnych połączeniach.

Zapraszam do galerii.


tkane siedzisko + palisander

wiśnia + utleniona miedź


palisander + miedź


akryl + proszkowane aluminium


bazalt + mosiądz


bazalt + palisander


aluminiowy odlew + palisander

sosna + aluminium


palisander + aluminium 

proszkowane aluminium + akryl


korek + aluminium

Więcej z kolekcji możecie zobaczyć na: www.jeonghwaseo.com


4 komentarze:

 1. Bardzo fajna koncepcja z tymi stołkami. Najbardziej przemawiają do mnie te drewniane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre wyglądają jak stemple na poczcie :) Tylko takie gigantyczne i odwrócone do góry nogami. Ale wrażenie robia bardzo pozytywne, sklepy meblowe powinny je wprowadzić do oferty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy i przede wszystkim inspirujący artykuł. Najbardziej podobają mi się te drewniane:)Już powoli takie stołki pojawiają się w ofercie meblowej:)Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł. Przede wszystkim bardzo kreatywny, no i stołki są śliczne :) Myślę, że to idealny dodatek do domów w stylu skandynawskim.

  OdpowiedzUsuń

Napisz do mnie