Jacob Hashimoto - przestrzenna harmonia.

/
1 Comments
      Jacob Hashimoto to artysta z Kolorado tworzący instalacje zbudowane głównie z papieru ryżowego, nici i drewna bambusowego. Co można zrobić z tych trzech rzeczy? Okazuje się, że coś wielkiego, dosłownie i w przenośni. Hashimoto tworzy kompozycje przestrzenne uzyskując niesamowity kolaż wiszący w powietrzu.

      Większość jego instalacji składa się z kilkudziesięciu tysięcy niewielkich okrągłych latawców. Artysta łączy ze sobą setki wzorów o różnej kolorystyce, lecz nigdy nie mamy wrażenia, że są one poukładane losowo. Kompozycje są przemyślane i przedstawiają określone zdarzenia z jego życia.
      "Byłem bardzo ciekaw, dlaczego latawce są tak atrakcyjne dla ludzi. Doszedłem do wniosku, że to co w nich naprawdę przyciąga to sam proces „handmade” i tradycja, z której się wywodzą. Ręcznie robionych przedmiotów jest coraz mniej. W dzisiejszych czasach zanika coraz więcej tego rodzajów tradycji, więc gdy widzimy, naprawdę wysokiej jakości przedmioty wykonane ręcznie, stajemy się nostalgiczni-„ oh pamiętam, kiedy mogłem kupić jeden z nich w sklepie na rogu, za grosze ", Chodzi nie tylko o wspomnienie z dzieciństwa, ale w pewnym sensie o poczucie straty o uczucie, ze pewne rzeczy nigdy już nie będą takie same” - Jacob Hashimoto
Taglist: Jacom Hasimoto art gallery instalations artysta japoński instalacje sztuk galeria latawce


1 komentarz:

  1. wow, super to wygląda! Takie instalacje robią wrażenie tym bardziej jeśli są hand made.

    OdpowiedzUsuń

Napisz do mnie